KRYLIA SOVETOV EDGE SKA-1946, SARMATY GET CLOSER TO PLAYOFF ZONE. JANUARY 27th REVIEW

KRYLIA SOVETOV EDGE SKA-1946, SARMATY GET CLOSER TO PLAYOFF ZONE. JANUARY 27th REVIEW
28.01.2020 в 14:00
KRYLIA SOVETOV EDGE SKA-1946, SARMATY GET CLOSER TO PLAYOFF ZONE. JANUARY 27th REVIEW
Share

Nine regular season games took place in Parimatch Junior Hockey League on January 27th. Another game had to be postponed as Tyumensky Legion couldn’t get from Nur-Sultan to Ust-Kamenogorsk due to a heavy blizzard. We take a look at Monday action in this review.

Sakhalinskie Akuly (Sakhalin Region) - Taifun (Primorsky Krai) 3 - 2 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0)
Stalnye Lisy (Magnitogorsk) - Irbis (Kazan) 3 - 1 (0:0, 0:1, 3:0)
Ladya (Togliatti) - Sputnik (Almetyevsk) 3 - 0 (2:0, 0:0, 1:0)
Snezhnye Barsy (Nur-Sultan) - Omskie Yastreby (Omsk) 4 - 6 (2:1, 1:1, 1:4)
Belye Medvedi (Chelyabinsk) - Chaika (Nizhny Novgorod) 4 - 2 (1:0, 3:2, 0:0)
Avto (Ekaterinburg) - Mamonty Ugry (Khanty-Mansiysk) 2 - 4 (0:2, 2:1, 0:1)
Sarmaty (Orenburg) - Reaktor (Nizhnekamsk) 5 - 3 (0:2, 2:0, 3:1)

Sakhalinskie Akuly (Sakhalin Region) - Taifun (Primorsky Krai) 3 - 2 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0)
0:1 - Tereshchenko Artyom (Yelizarov Pavel Al, Malukhin Nikita) - 01:25
1:1 - Zherebkin Dmitry (Glukharyov Daniil, Stalev Yury) - 21:53
1:2 - Lapshin Ivan (Tereshchenko Artyom, Bunov Ivan) - 33:33
2:2 - Glukharyov Daniil (Basnev Stanislav) - 52:22
3:2 - Zherebkin Dmitry - 65:00
Kuzmenko Kirill - Sinegubkin Yegor

Stalnye Lisy (Magnitogorsk) - Irbis (Kazan) 3 - 1 (0:0, 0:1, 3:0)
0:1 - Khristanov Daniil (Sitdikov Ilyas, Bulatov Adel) - 29:14
1:1 - Varagyan Edgar (Koreshkov Evgeny, Moshkin Yegor) - 44:44
2:1 - Buivan Semyon (Gospodynko Ruslan, Koreshkov Evgeny) - 51:17
3:1 - Varagyan Edgar - 58:28
Kamyshnikov Nikita - Mosin Vladimir

Ladya (Togliatti) - Sputnik (Almetyevsk) 3 - 0 (2:0, 0:0, 1:0)
1:0 - Steshenko Stepan (Lotov Danila, Rangayev Stanislav) - 01:15
2:0 - Tsittser Veniamin (Ponomaryov Alexander V, Dobrodum Yegor) - 09:49
3:0 - Rangayev Stanislav (Lotov Danila, Steshenko Stepan) - 43:28
Zabrodin Artyom - Nasyrov Rail, Shabanov Timerkhan

Snezhnye Barsy (Nur-Sultan) - Omskie Yastreby (Omsk) 4 - 6 (2:1, 1:1, 1:4)
0:1 - Teterin Oleg (Skorobogatov Nikita, Alikov Albert) - 02:22
1:1 - Katasonov Timofei - 10:20
2:1 - Dikhanbek Madi (Guseinov Dias, Gatiyatov Artur) - 18:45
2:2 - Astashevsky Semyon (Denisevich Bogdan) - 31:29
3:2 - Gatiyatov Artur - 39:35
4:2 - Musorov Maxim (Guseinov Dias) - 43:17
4:3 - Chinakhov Yegor (Astashevsky Semyon, Gritsyuk Arseny) - 45:40
4:4 - Chinakhov Yegor (Skorobogatov Nikita, Teterin Oleg) - 48:40
4:5 - Prokopenko Alexei K (Gritsyuk Arseny, Chinakhov Yegor) - 52:18
4:6 - Gritsyuk Arseny (Chinakhov Yegor) - 57:00
Kalmykov Roman - Dianov Nikita

Belye Medvedi (Chelyabinsk) - Chaika (Nizhny Novgorod) 4 - 2 (1:0, 3:2, 0:0)
1:0 - Shvaryov Artyom (Lukin Konstantin) - 02:44
1:1 - Petrov Gleb (Morozov Denis, Panchuk Andrei) - 26:25
2:1 - Kadyshev Kirill (Yermokhin Vladislav, Kirpichnikov Alexander) - 27:39
3:1 - Zinovyev Danil (Aksyonov Arkady) - 36:15
3:2 - Platonov Danila (Mutovin Artemy, Davydov Denis Al) - 36:42
4:2 - Abramov Alexander (Goryunov-Rolgizer Mikhail, Aksyonov Arkady) - 39:52
Selivyorstov Viktor - Menshatov Dmitry

Avto (Ekaterinburg) - Mamonty Ugry (Khanty-Mansiysk) 2 - 4 (0:2, 2:1, 0:1)
0:1 - Shirgaziyev Damir (Rudenko Kirill, Dryagilev Alexander) - 06:59
0:2 - Rudenko Kirill (Shirgaziyev Damir) - 19:07
0:3 - Popov Kirill (Rudenko Kirill, Yezhov Ivan) - 27:49
1:3 - Zakharov Ilya (Zhuravlyov Yury, Loza Ilya) - 32:36
2:3 - Bukharov Vladislav (Zakharov Ilya) - 37:21
2:4 - Popov Kirill (Voronin Matvei, Chusovitin Nikita) - 46:29
Romanov Georgy - Stupin Ilya

Sarmaty (Orenburg) - Reaktor (Nizhnekamsk) 5 - 3 (0:2, 2:0, 3:1)
0:1 - Paranin Ilya (Polkin Maxim) - 11:53
0:2 - Chivilev Andrei (Paranin Ilya, Motygullin Bulat) - 19:19
1:2 - Kvon German (Galkin Kirill, Fakhrutdinov Ilnaz) - 21:26
2:2 - Ignatov Ilya (Katayev Daniil, Nazarov Ivan) - 28:54
2:3 - Barsukov Timofei - 43:46
3:3 - Ukolov Ivan (Trufakin Ivan) - 46:54
4:3 - Ukolov Ivan (Savelyev Nikita, Sakharov Pavel) - 50:17
5:3 - Fakhrutdinov Ilnaz (Galkin Kirill, Pivunov Gleb) - 52:29
Borodkin Anton - Shakirov Azat
Share