Games
Past
Current (0)
Future
Past
SKA-1946
Saint Petersburg
#53
2
3
0:2
2:0
0:1
Wed, 18.04.2018
Saint Petersburg
Loko
Yaroslavl
SKA-1946
Saint Petersburg
#54
1
SO
0
0:0
0:0
0:0
0:0
1:0
Thu, 19.04.2018
Saint Petersburg
Loko
Yaroslavl
Scores and schedules
Leaders
Points
Points
Goals
Assists
Goaltenders (gaa)
Plus/Minus
1
Points
15 (7+8)
Reaktor
Forward
15
Points
7
Goals
11
Games
played
-4
Plus/minus
2
15 (4+11)
Reaktor
Forward
3
13 (8+5)
Nabiullin Bulat #81
Reaktor
Forward
4
13 (7+6)
Loko
Forward
5
13 (5+8)
Alexeyev Denis #91
Loko
Forward
1
Goals
8
Reaktor
Forward
8
Goals
10
Games
played
-3
Plus/minus
12
Penalty in minutes
2
8
Nabiullin Bulat #81
Reaktor
Forward
3
7
Timirov Razat #23
Reaktor
Forward
4
7
Loko
Forward
5
6
Loko
Forward
1
Assists
11
Reaktor
Forward
11
Assists
9
Games
played
0
Plus/minus
10
Penalty in minutes
2
11
Loko
Forward
3
8
Timirov Razat #23
Reaktor
Forward
4
8
Alexeyev Denis #91
Loko
Forward
5
7
Semyonov Gleb #98
Reaktor
Defense
1
Goal against average
1.23
Loko
Goalkeeper
1.23
Goal against average
16
Games
played
12
Wins
363
Saves
2
1.80
SKA-1946
Goalkeeper
3
1.92
Dorozhko Maxim #38
Russkie Vityazi
Goalkeeper
4
2.01
JHC Spartak
Goalkeeper
5
2.11
Lysenkov Nikita #20
SKA-1946
Goalkeeper
1
Plus/minus
11
Loko
Defense
11
Plus/minus
17
Games
played
6
Points
0
Penalty in minutes
2
9
Loko
Forward
3
8
Kovalyov Ivan #69
Loko
Defense
4
8
Petkov Kirill #98
SKA-1946
Forward
5
8
Loko
Defense
All players
Regular Season
Playoffs
Full standings
West
East
Team GP W L PTS
1 Loko 64 47 5 162
2 SKA-1946 64 49 9 155
3 JHC Spartak 64 44 11 145
4 JHC Dynamo SPb 64 43 11 144
5 Krasnaya Armiya 64 36 13 131
6 Almaz 64 33 16 121
7 Krylya Sovetov 64 24 25 92
8 Russkie Vityazi 64 23 27 89

9 JHC Dynamo M 64 21 29 87
10 Chaika 64 23 31 86
11 SKA-Serebryanye Lvy 64 22 30 80
12 Atlanty 64 19 37 70
13 Kunlun RS Junior 64 18 37 70
14 Taifun 64 15 37 62
15 Amurskie Tigry 64 12 39 54
16 HC Riga 64 13 42 52
17 Kapitan 64 6 49 32
Team GP W L PTS
1 Mamonty Yugry 60 40 9 140
2 Stalnye Lisy 60 36 17 120
3 Sibirskie Snaipery 60 37 18 119
4 Avto 60 32 16 113
5 Tolpar 60 32 18 110
6 Belye Medvedi 60 30 17 109
7 Reaktor 60 28 19 105
8 Irbis 60 28 19 105

9 Sarmaty 60 20 24 84
10 Omskie Yastreby 60 20 28 78
11 Snezhnye Barsy 60 19 29 77
12 Ladya 60 20 27 76
13 Kuznetskie Medvedi 60 17 31 69
14 Tyumensky Legion 60 11 35 54
15 Altai 60 10 38 44
16 Sputnik 60 10 45 37
Last 16
Last 8
Semifinals
Final

West
1 Loko 3:1 JHC Dynamo SPb 4
2 SKA-1946 3:0 JHC Spartak 3
East
1 Mamonty Yugry 0:3 Reaktor 7
4 Avto 0:3 Belye Medvedi 6
1 Loko 4:2 SKA-1946 2