Games
Current
Current (1)
Future
Past
Loko
Yaroslavl
2
2
1-1
1-1
3
JHC Krylya Sovetov
Moscow
Reaktor
Nizhnekamsk
#122
13:00
Wed, 20.09.2017
Nizhnekamsk
Tyumensky Legion
Tyumen
Sibirskiye Snaipery
Novosibirsk
#121
14:30
Wed, 20.09.2017
Novosibirsk
Kuznetskie Medvedi
Novokuznetsk
Omskie Yastreby
Omsk Region
#118
1
2
1:0
0:2
0:0
Tue, 19.09.2017
Omsk
Sarmaty
Orenburg
Sibirskiye Snaipery
Novosibirsk
#115
3
Б
4
1:0
1:3
1:0
0:0
0:1
Tue, 19.09.2017
Novosibirsk
Kuznetskie Medvedi
Novokuznetsk
Scores and schedules
Leaders
Points
Points
Goals
Assists
Goaltenders (gaa)
Plus/Minus
1
Points
13 (5+8)
Avto
Forward
13
Points
5
Goals
8
Games
played
6
Plus/minus
2
12 (8+4)
Valeyev Artyom #63
Irbis
Forward
3
10 (5+5)
Ruban Anton #77
Kuznetskie Medvedi
Forward
4
10 (4+6)
Marushev Danila #84
Irbis
Forward
5
10 (3+7)
Galimov Artyom #95
Irbis
Forward
1
Goals
8
Irbis
Forward
8
Goals
8
Games
played
4
Plus/minus
4
Penalty in minutes
2
6
Petkov Kirill #98
SKA-1946
Forward
3
6
Stalnye Lisy
Forward
4
6
Voloshin German #64
Amurskie Tigry
Forward
5
6
Avto
Forward
1
Assists
8
Avto
Forward
8
Assists
8
Games
played
6
Plus/minus
2
Penalty in minutes
2
7
JHC Dynamo SPb
Forward
3
7
Galimov Artyom #95
Irbis
Forward
4
6
Mamonty Yugry
Forward
5
6
Starkov Stepan #10
Kapitan
Forward
1
Goal against average
0.00
JHC Dynamo M
Goalkeeper
0.00
Goal against average
2
Games
played
2
Wins
78
Saves
2
0.88
Dorozhko Maxim #38
Russkie Vityazi
Goalkeeper
3
0.96
Reaktor
Goalkeeper
4
0.98
JHC Dynamo SPb
Goalkeeper
5
1.02
Isayev Daniil #20
Loko
Goalkeeper
1
Plus/minus
12
SKA-1946
Defense
12
Plus/minus
8
Games
played
4
Points
8
Penalty in minutes
2
10
Sibirskie Snaipery
Forward
3
9
Morozov Ilya #7
Sibirskie Snaipery
Defense
4
9
Sadykov Adel #82
Sibirskie Snaipery
Defense
5
9
Belye Medvedi
Defense
All players
Full standings
West
East
Team GP W L PTS
1 SKA-1946 8 7 1 21
2 JHC Dynamo SPb 8 5 1 19
3 Krylya Sovetov 7 4 0 17
4 JHC Spartak 8 5 3 15
5 JHC Dynamo M 6 4 1 14
6 Taifun 8 4 3 13
7 Loko 7 4 3 12
8 HC Riga 8 3 4 11

9 Amurskie Tigry 8 3 3 11
10 Krasnaya Armiya 6 3 2 10
11 Russkie Vityazi 6 2 2 9
12 Kapitan 6 1 3 7
13 Almaz 8 1 4 7
14 Chaika 6 2 4 6
15 Kunlun RS Junior 8 1 6 5
16 Atlanty 6 1 5 3
17 SKA-Serebryanye Lvy 8 0 5 3
Team GP W L PTS
1 Irbis 8 5 2 17
2 Stalnye Lisy 8 5 2 16
3 Sibirskie Snaipery 7 5 1 16
4 Avto 8 5 3 15
5 Reaktor 6 4 1 13
6 Mamonty Yugry 6 4 2 12
7 Belye Medvedi 8 3 4 11
8 Tyumensky Legion 6 2 1 10

9 Ladya 8 3 5 9
10 Tolpar 8 2 4 9
11 Sarmaty 8 2 4 9
12 Snezhnye Barsy 6 2 3 8
13 Altai 6 2 2 8
14 Kuznetskie Medvedi 7 1 4 7
15 Omskie Yastreby 8 1 5 6
16 Sputnik 6 1 4 5
Last 16
Last 8
Semifinals
Final

News